All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ bungalow modular homes ] match 354 Products.
ICC EN-1090 Light Steel Prefabricated 2-Storey Luxury Villa Houses With Washbasin , Shower
| Frame Mterial: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Australian Standard Prefab Steel House Villas | Featuring Certified Windows & Security Doors
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Actory Price Modern Prefab Mobile Homes | Light Steel Frame ADU Granny Flat
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Ext. Wall Cladding: | WPC Cladding |
| Interior Wall Finish: | Integrated Wall Panel |
EU/AU Standard Light Steel Frame Mobile House Prefab Modern Mobile Homes
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Basic Insulation: | Glass Wool R2.5 |
| Interior Wall Finish: | Integrated Wall Panel |
AS/US Prefab Houses Modern Light Gauge Steel Villa Metal Frame Single Family Homes
| Project Location: South Korea: | Wall Frame, Roof Truss |
|---|---|
| ExExterior Wallterior Wall: | Ext. Wall Cladding, Vapor Barrier, Basic Insulation |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Water Proof Steel Prefab Homes Prefab Light Steel Frame House CE Luxury Villa
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Roof Reinforcing Layer For Roof: | 15mm OSB Board |
| 15mm OSB Board: | 0.5mm Colorbond Roofing Sheet |
Stylish Prefabricated Tiny Houses On Wheels: Modern Small House Designs With Trailer For Airbnb
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
AS/NZS Standard Prefab Light Steel Prefab Tiny House Featuring Metal PU Sandwich Panel Wall And Trailer
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
|---|---|
| Floor: | Laminated Flooring |
| Windows: | Double Glazing Alum.Door |
Discover Affordable And Sustainable Living With Tiny Homes For Sale Starting At $20K
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Supply Ability: | 12000houses/year |
Affordable Prefab Custom Home Light Steel Kits Sandwich Panel Vintage Luxury Double Cost-effective Prefab Villa
| Use: | Single Family Home |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel,Various Of Choice |
| Product Name: | Prefab Villa,prefab Steel House,villa Houses Luxury |

