All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ bungalow modular homes ] match 354 Products.
Light Steel Modular Tiny Prefab Homes With Integrated Wall Panel For Sale For Ren
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall: | Integrated Wall Panel |
Modern Modular Wpc Board Prefabricated Tiny House On Wheel With Light Steel Frame
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | WPC Board, Metal PU Sandwich Panel |
| Roof: | Colorbond Roofing Sheet |
Revolutionize Your Travel Experience With Cider Box Prefabricated Tiny House On Wheels For Sale
| Frame Material: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Exterior Wall Cladding: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
| Bathroom: | Shower,Toilet |
Premium Light Steel Frame China Prefabricated House Villas Modular Houses Kits
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modern Prefabricated Prefab Villa Light Gauge Steel Structure Housing Modular House Ktis
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
AS/US Standard Light Steel Villa | Prefab Luxury Mansion single family home
| Exterior Wall Color: | Wpc Bord |
|---|---|
| Area: | 360.2SQM |
| Other Fittings: | Toilet,washbasin,shower,kitchen Etc. |
ICC-ES Certification Modular Prefabricated Tiny House On Wheels Cider Box Motorhome
| Interior Wall Panel: | WPC-wood |
|---|---|
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
| Exterior Door: | ) Double Glazing Alum.Door |
Modular Prefabricated House Tiny Houses On Wheels For Rent Light Gauge Steel Frame
| Main Structure: | Vinyl Flooring |
|---|---|
| Roofing Tile: | 0.5mm Colorbond Sheet |
| Bedroom: | 2 Bed |
Modular Prefab Luxury Villa House With Light Steel Frame For Modern Family Living
| Learn More: | Contact Us |
|---|---|
| Alloy: | 6063,6061,6005 |
| Exterior Wall Cladding: | 50mm ALC Panel |
Modern Modular Sound Insulation Prefab House Fiber Cement Board Interior Lining Garden Studio
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |

