All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Prefabricated Mini House Modular Prefabricated Light Steel Structure Tiny House On Wheels
| Style: | Modern |
|---|---|
| Electrical: | 110/220V/240v |
| Flooring: | Laminate |
Factory Direcet Prefab Tiny Homes On Wheels Trailer House Orlando Ready to ship for Airbnb
| STRUCTURE:: | Light Steel Frame |
|---|---|
| WALL:: | WPC Board |
| FLOOR:: | Laminated Flooring |
Prefab Luxury Light Gauge Tiny House On Wheels Australia American Standard
| Structure: | Light Guage Steel |
|---|---|
| Exretior Wall: | WPC Board |
| Interior Wall: | PVC Board |
Prefabricated House US Standard Cheap Double Storey Tiny House On Wheels
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
|---|---|
| Ceiling Panel: | 10mm Integrated Wall Panel |
| Axleandwheel: | All Axles Areequipped With Electricbrakes. |
Luxury Prefab Capsule With Light Steel Space Frame Tiny Building Portable House On Wheels
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| : | |
| : |
ICC-ES Certification Modular Prefabricated Tiny House On Wheels Cider Box Motorhome
| Interior Wall Panel: | WPC-wood |
|---|---|
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
| Exterior Door: | ) Double Glazing Alum.Door |
USA Standard Prefabricated Tiny House On Wheels Cider Box Mini Home Kit Motorhome
| Height: | <4m |
|---|---|
| Structure: | Light Gauge Steel Framing System |
| Port: | Shanghai Qingdao Tanjiang |
ICC-ES Modular Home Prefabricated Tiny House On Wheels WIth Light Gauge Steel Frame
| Shower Cabin: | Integrated Shower Cabin |
|---|---|
| Electric Facilities: | Embedded Wiring, Socket, Conduit, Switch, Outlet, Electric |
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
AS/US Tiny House On Wheels Prefabricated Houses Modular Home
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Prefabricated Modular Home With Light Steel Frame Tiny House Kit Home
| Kitchen: | US Standard Kitchen |
|---|---|
| Height: | 4m |
| Roofing: | Colorbond Roofing Sheet, Asphalt Shingle, Ceramic Tile |

