All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Modern Steel Frame Prefab Tiny Home On Wheels: Affordable Manufactured Homes
| Material: | Steel Frame |
|---|---|
| Color: | White/Black |
| Electrical: | 110/220V/240v |
EU/AU/USA Standard Light Steel Framing Prefab Homes Motorhome On Wheels With 3 Bedrooms
| Weight: | 3.5T |
|---|---|
| Bath: | Toilet,Shower |
| Cladding: | Insulated Panel |
Australia Standard Light Steel Structure Tiny House With Trailer On Wheels For Camping
| Width: | 2.35m |
|---|---|
| Roofing: | Al-Mg-MnMetal Cladding WPC Cladding |
| Exterior Wall: | Al-Mg-MnMetal Cladding WPC Cladding |
NZ/AU/EU Approved Portable Mobile Tiny House On Wheels With Optional Loft
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
European Modular Home Prefabricated Tiny Homes On Wheels Ready To Ship Built By DeepBlue Smarthouse
| Mobility: | Easily Transportable |
|---|---|
| Foundation Type: | Tiny Houses On Wheels |
| Roofing: | Al-Mg-MnMetal Cladding WPC Cladding |
Compact Modular Home Prefabricated Tiny House On Wheels For Mobile Living In USA
| External Wall: | 14mm Metal-PU Sandwich Panel |
|---|---|
| Contains: | 1 Bedroom 1 Bathroom 1 Kitchen |
| Internal Wall Cladding: | 10mm Integrated Wall Panel |
Modular Prefabricated House Tiny Houses On Wheels For Rent Light Gauge Steel Frame
| Main Structure: | Vinyl Flooring |
|---|---|
| Roofing Tile: | 0.5mm Colorbond Sheet |
| Bedroom: | 2 Bed |
Australia Standard China Prefabricated Tiny House On Wheels Ready To Ship
| Main Structure: | Vinyl Flooring |
|---|---|
| Ceiling Panel: | 10mm Integrated Wall Pane |
| Axleandwheel: | All Axles Areequipped With Electricbrakes. |
Lightweight Modular Home Prefabricated Houses With Light Steel Structure Tiny House On Wheels
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Supply Ability: | 12000houses/year |
Magic Tiny House On Wheels Cost Prefabricated Houses Steel Building Australia Standard
| Main Structure: | Vinyl Flooring |
|---|---|
| Ceiling Panel: | 10mm Integrated Wall Pane |
| Axleandwheel: | All Axles Areequipped With Electricbrakes. |

