All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ tiny prefab homes ] match 337 Products.
AS/NZS Standard Bungalow Prefab Tiny Homes Modern Prefab Dome Chalet Football House
| Use: | Hotel |
|---|---|
| Color: | Can Be Customized |
| Door: | Steel Door |
Modular Home Prefab Tiny Homes On Wheels Trailer House Orlando Ready To Ship For Airbnb
| Exretior Wall: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
|---|---|
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
| Bedroom: | 1 Bed |
Factory Direcet Prefab Tiny Homes On Wheels Trailer House Orlando Ready to ship for Airbnb
| STRUCTURE:: | Light Steel Frame |
|---|---|
| WALL:: | WPC Board |
| FLOOR:: | Laminated Flooring |
WPC Cladding Ultra Modular Tiny Home Prefab Garden Studio Homes In Light Gauge Steel Frame
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Ext. Wall Cladding: | WPC Cladding |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Modern Prefab Modular Home Luxury Caravan Tiny House On Wheels Shipped By 40 FR Shipping Container
| Application: | House, Hotel |
|---|---|
| Assembly: | No Need To Install |
| Exterior Wall Color: | Options |
Australia Standard Design Prefab Tiny House For Work And Holiday
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| : | |
| : |
Prefab Light Steel Frame House Brand New Hotel Unit Tiny Home Modular Home
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Interior Wall Panel (wet Area): | 9mm CFC Sheet/integrated Wall Panel |
| Flooring For Ground Floor (wet Area): | 1.5mm Vinyl Flooring/Ceramic Tile |
Prefab Garden Studio Light Steel Space A Frame Tiny Homes Design
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Vapor Barrier: | Normal Vapor Barrier |
| Corner Line: | 50mm PVC Conic/gypsum Conic |
Modular Home Prefab Garden Studio With Light Steel Frame Tiny Cabins For Sale
| Bathroom: | Toilet,Shower, Bathtub (if Any) |
|---|---|
| Durtain: | Electric Curtains |
| Other Fitting: | Toilet, Washbasin,shower ,kitchen,etc |
Prefab Garden Studio Light Steel Space A Frame Tiny Homes Portable Kit Homes
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Basic Insulation: | Glass Wool R2.5 |
| Interior Wall Finish: | Integrated Wall Panel/ceramic Tile (wet Area) |

