All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel frame houses ] match 1206 Products.
Double Fast Construction Prefabricated Luxury House With Light Steel Structure
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Modular Mobile Home Tiny House On Wheels With Prefabricated Steel Structure 2350*8000mm
| Wall Cladding: | Standing Seam Metal Cladding |
|---|---|
| Name: | 2501t 02 Queensland |
| Size: | 2350*8000mm |
US Stander Eco-Conscious Living And Architectural Ingenuity Prefabricated Tiny House On Wheels
| Bath: | Toilet,Shower, Vanity Set |
|---|---|
| Area: | 25.22sqm |
| Shower Cabin: | Integrated Shower Cabin |
Modular Home Prefab Tiny Homes On Wheels Trailer House Orlando Ready To Ship For Airbnb
| Exretior Wall: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
|---|---|
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
| Bedroom: | 1 Bed |
US Stander Eco-Conscious Living And Architectural Ingenuity Prefabricated Tiny House On Wheels
| Bath: | Toilet,Shower, Vanity Set |
|---|---|
| Kitchen Cabinet: | 18mm E0 Particle Board |
| Area: | 25.22sqm |
Mobile Modular Prefab Tiny House On Wheels With Full Furniture For Sale
| Name: | Queensland 2524t |
|---|---|
| Size: | 2350*8000mm |
| Type: | Tiny House On Wheels |
Customized Prefab House Villa And Office Building With Outdoor Aluminum Windows & Doors
| Productname: | Prefab Steel House |
|---|---|
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
| Insulation: | Thermal And Sound Insulation Included |
Light Gauge Steel Frame Prefabricated Bungalow Homes One Story Single Family Home
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Wall Material: | ALC Panel/fibre Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
| Insulation Material: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Small House Design Innovative Ideas For Tiny Homes On Wheels Tiny Homes ReadyTo Ship
| Exretior Wall: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
|---|---|
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
| Bedroom: | 1 Bed |
Prefab 2 Story Modular Homes Light Gauge Steel Structures For Earthquake Prone Areas
| Floorplan: | 2 Living 1 Kitchen 4 Bedroom 3 Bath |
|---|---|
| Exterior Wall Color: | Options |
| Roof Truss: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm |

