All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel frame houses ] match 1197 Products.
Light Gauge Steel Frame Prefab Homes 100 Years Life Time For Structure One Floor House
| Door: | Steel Security Door/WPC Or Wooden Door |
|---|---|
| Window: | Aluminum Alloy/PVC |
| Floor/foundation Material: | Laminate Flooring/wooden/PVC Carpet |
AS/US Steel Structure Prefab Villa Dubai House Living With A Cheerful Deck
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
European Customized Luxury Prefab Steel Frame Homes Prefabricated House For Bungalow Project
| Ceiling Material: | MGOboard / Gypsum Board+others |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Flooring: | 18mm Fiber Cement Board With Vapor Barrior And Bamboo Flooring Or Wooden Flooring , Pvc Carpet Etc. |
USA Modular Home Environmental Prefab House Light Steel Structure Villa Single Family Home
| Frame Material: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Leisure Prefabricated Light Steel Quick Build Small House For Holiday
| Size: | 12.3*4.2m |
|---|---|
| Keyword: | Wooden House Kit |
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
Modular Light Steel Modern Prefab Homes Pre Built Homes Houte Unit
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.95mm Steel Floor Joist |
|---|---|
| Roof Reinforcing Layer For Roof: | 15mm OSB Board |
| Roofing Tile: | 0.5mm Colorbond Roofing Sheet |
Cheap 20FT 40FT Prefab Foldable Flat Pack Modular Folding Container House As Emergency Shed
| Type: | Prefabricated Container House |
|---|---|
| Structure: | Galvanized Square Tube 40*40 |
| Chassis Purlin: | Galvanized RHS 40*40 |
Modern PrefabTiny House On Wheels With Light Steel Structure Integrated Wall Panels
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Exterior Door (entrance): | Double Glazing Alum.Door |
| Floor: | 9mm MDF Flooring |
Steel Structure Wooden House Prefab House Villa Wood Bungalow House
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Factory Direct Light Gauge Steel Prefabricated Tiny House On Wheels With Thermal Metal Siding
| Trailer: | 2 Axes Steel Trailer |
|---|---|
| Mainframe: | Light Steel Frame |
| Roof: | Color Bond Roofing |

