All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel frame buildings ] match 1053 Products.
Fast Construction Prefab Steel House With Kitchen / Structural Steel Framing Systems
| Frame Mterial: | 0.75mm Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Modern Prefab Light Steel Frame House Villa Apartment Roof EPS Sandwich Panel For Living
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefabricated Villas Prefab Steel Frame Villa Light Gauge Steel Frame Luxury Designer
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
USA Standard Prefab Light Steel Frame House Insulated Mobile Villa Prefabricated Home
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Low Cost Light Gauge Steel Frame Prefab Modular Homes Two Story Houses Manufactured In China
| Keywords: | Panelized Homes |
|---|---|
| Use: | House,Hotel,Office,Workshop |
| Color: | Customer Made |
High Quality Ultra Modern Prefab Homes In Light Gauge Steel Frame Hosue Modular Home
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Build Faster & Stronger Prefab Light Gauge Steel Frame Single Family Home Bungalow House Kits
| Structure: | Light Steel Frame House |
|---|---|
| Windows: | Double Glazing Alum.Door |
| Fascia Board: | Steel Fascia Board |
Overwater Bungalow Resort Inn Waterproof Ventilation Light Steel Frame for holiday
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
Light Steel Frame Modern Design Holiday Home Prefabricated Garden Studio Office Cabins
| Roofing: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| External Wall: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
Light Gauge Steel Frame Prefabricated Hotel Multi Family Houses Two Floor Fast Assembly Homes
| Gutter With Downpipe: | Alu. Gutter With Downpipe |
|---|---|
| Extra Insulation Layer‐‐exterior Wall: | 50mm XPS |
| Ceiling: | 9mm Water‐proof Gypsum Board |

