All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel frame buildings ] match 1053 Products.
Prefab Luxury Villa Factory Built Prefab House Modular Homes Steel House
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
ICC-ES Luxury 3 Bedroom Villa Prefab Light Gauge Steel House Container Houses
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Factory Modern Luxury Easy Assembly Prefabricated Steel Villa Galvanized Steel Prefab Modular Homes
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
USA Luxury Prefabricated House Villas Modern Light Steel Prefab Homes
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Sustainable And Modern Prefabricated Homes Light Steel House Community In Australia
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Stye: | Modern |
Light Steel Framing System Victorian Tiny House Prefabricated Tiny Homes On Wheels With Bathroom
| Main Material: | Light Steel Structure |
|---|---|
| Flooring: | Wooden |
| Exterior Wall Color: | Options |
Prefab Garden Studio Light Steel Space A Frame Tiny Homes Portable Kit Homes
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Basic Insulation: | Glass Wool R2.5 |
| Interior Wall Finish: | Integrated Wall Panel/ceramic Tile (wet Area) |
Luxury Contemporary Garden Studios Crane Garden Buildings Prefab Light Steel Bungalow Homes
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Vapor Barrier: | Normal Vapor Barrier |
| Corner Line: | 50mm PVC Conic/gypsum Conic |
Recyclable Architecture Light Steel Structure House Prefab Villa Modular Home
| Material: | Steel,Various Of Choice,Welded H Section Steel |
|---|---|
| Color: | Customer Made |
| Size: | As You Required |
Light Steel Prefab Tiny House With Metal PU Sandwich Panel Wall And Trailer
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.95mm Steel Floor Joist |
|---|---|
| Chassis: | Dedicated Custom Chassis |
| Roof: | 6mm CFC Sheet |

