All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel building houses ] match 1076 Products.
Prefab Light Gauge Steel Cabins: Perfect For Resort Hotels And Garden Studios
| Name: | Kiyom |
|---|---|
| Bedroom: | 1 |
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
Prefabricated Villas Prefab Steel Frame Villa Efficient Homes
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Prefab 2 Story Modular Homes Light Gauge Steel Structures For Earthquake Prone Areas
| Floorplan: | 2 Living 1 Kitchen 4 Bedroom 3 Bath |
|---|---|
| Exterior Wall Color: | Options |
| Roof Truss: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm |
ICC EN-1090 Framecad Steel Structure Prefabricated House Villa House Luxury With Pool
| Project Location: South Korea: | Wall Frame, Roof Truss |
|---|---|
| ExExterior Wallterior Wall: | Ext. Wall Cladding, Vapor Barrier, Basic Insulation |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Luxury Prefab House Single Family Home Prefabricated House Luxury 2 Story Customizable Steel House Kits
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Bedroom: | 5 Bedroom |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Deepblue Foldable Modular System Rapid Development Hospital Emergency Housing Shelter Isolation Lotus House
| Use: | Hospital, Isolation House |
|---|---|
| Material: | Sandwich Panel+steel |
| Product Name: | Field Hospital |
Hot Sale Light Steel Prefabricated Tiny House On Wheels Flordia With AS/US Standard
| Length: | 7.4m |
|---|---|
| Width: | 2.35m |
| Height: | <4m |
EU/AU/NZ/USA Light Steel Framing Prefabricated Steel Framing Cabins Mass Customizable
| Size: | W3.3×L7.1 |
|---|---|
| Keyword: | Wooden Cabins |
| Use: | Hotel, House, Office, Shop,Workshop,Plant |
Truss System Prefab House: Light Steel Frame with PU Insulation Sandwich Panel for Efficient and Sustainable Living
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-45days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Cheap 20FT 40FT Prefab Foldable Flat Pack Modular Folding Container House As Emergency Shed
| Type: | Prefabricated Container House |
|---|---|
| Structure: | Galvanized Square Tube 40*40 |
| Chassis Purlin: | Galvanized RHS 40*40 |

