All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel building houses ] match 1087 Products.
New Design Moistureproof Wooden House Bungalow / Saa Home Beach Bungalows Shower Kitchen
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Personalized Light Steel Prefab Metal Homes Earthquake Proof 100 Years Life Chinese Style House
| Insulation Material: | EPS/XPS/PU Sandwich Panel Or Glass Wool |
|---|---|
| Main Materials: | Light Gauge Steel |
| Other Fittings: | Toilet,washbasin,shower,kitchen Etc. |
Leisure Prefabricated Light Steel Quick Build Small House For Holiday
| Size: | 12.3*4.2m |
|---|---|
| Keyword: | Wooden House Kit |
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
Australia Standard Light Steel Structure Granny Flat Little Cabin Fast Build Stable House
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Australia Standard Prefab House Modular Home Garden Studio For Airbnb Holiday House Kits
| Main Material: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | Wpc Wooden Cladding |
| Ceiling: | 12mm Gypsum Board |
ICC EN-1090 Light Steel Frame Wall For Building Construction Family Houses Prefab Homes
| Floor: | Wooden |
|---|---|
| Roof: | Flat |
| Material: | Steel |
Windproof Prefabricated Light Gauge Steel Stud Framing House Villa AS/NZS/USA Structure Design
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |
Eco Friendly Modern Luxury Prefab Affordable Housing Villa Light Steel Frame
| Prefab Houses: | 5 Bedrooms Luxury Villa |
|---|---|
| Stye: | Prefab Metal Buildings |
| Exterior Wall Color: | Options |
AU / AS Prefabricated Homes For SaleModern Luxury Container House 20/40 Ft Expandable
| Prefab Houses: | 4 Bedrooms Luxury Villa |
|---|---|
| Stye: | Prefab Metal Buildings |
| Windows: | Doubel Glass PVC Sliding Windows |
ICC EN-1090 Prefab Light Steel Framing Modular Prefab Luxury Container House 3D Design
| Prefab Houses: | 4 Bedrooms Luxury Villa |
|---|---|
| Stye: | Prefab Metal Buildings |
| Windows: | Doubel Glass PVC Sliding Windows |

