All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel building houses ] match 1087 Products.
US/AS Prefabricated Tiny House On Wheels | All-In-One Kitchen & Bathroom Mobile Home
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
Light Steel Frame Wooden Beach Bungalows | Maldives Hotel With Kitchen & Outdoor Shower
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Frame Material: | 0.75 Mm/0.95 Mm/1.15 Mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
Light Gauge Steel Frame Prefabricated Apartment Building Fast Construction Houses for Rental
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/fibre Cement |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Cheap Prefab Portable Buildings Portable Emergency Shelter Foldable House ADU Portable Survival Shelter
| Frame Mterial: | Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | EPS Sandwich Panel |
| Insulation Material: | EPS Sandwich Panel |
Eco Steel Frame Prefab House Lightweight Modern Modular Home
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Factory Direct Light Gauge Steel Prefabricated Tiny House On Wheels With Thermal Metal Siding
| Trailer: | 2 Axes Steel Trailer |
|---|---|
| Mainframe: | Light Steel Frame |
| Roof: | Color Bond Roofing |
High-quality ultra modern prefab homes in light gauge steel frame home building kits
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
|---|---|
| Roofing Tile: | Asphalt Roofing Shingle Tile |
| Exterior Wall Batten: | 22mm Batten |
Fiber Cement Board Prefab House To Build Home Light Steel Frame
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-45days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Light Steel Frame Prefab Cabin In China A Modular Fast Assembly Cabin AS/NZS
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Supply Ability: | 12000houses/year |
Prefabricated Tiny House On Wheels With Alu.Casement Door Air Conditioning Optional
| Flooring: | Laminate |
|---|---|
| Style: | Modern |
| Size: | 2.4m*7.8m |

