All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel building houses ] match 1076 Products.
AS/NZS Light Gauge Steel Luxury Prefabricated Modular Houses For Sale
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Bedroom: | 4 |
| Bathroom: | 5 |
Light Steel Frame Prefab Villa House Luxury And Exquisite City Views Prefab Home Kits
| Wall Frame: | AAZ150 G550 Light Steel 0.9mm |
|---|---|
| Skirting Underneath Of Ground Floor (If Any): | 15mm CFC Sheet |
| Basic Insulation: | Glass Wool R2.5 |
Factory Direct Prefab Light Steel Frame Mobile House Kits with Folding System Save Costs
| Used: | LivIng |
|---|---|
| Steel Frame: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
| Nterior/Partition Wall: | Interior Wall Panel, Interior Wall Finish |
2-Storey Prefab Home With Large Windows | EU-Compliant Light Steel Framing
| Ceiling: | 12mm Gypsum Board |
|---|---|
| Door: | Australian Standard Alum. Sliding Door |
| Floor: | 15mm Engineering Flooring‐‐dry Area |
ICC EN-1090 Prefab Houses Luxury Villa Kits With Light Gauge Steel
| Use: | Villa, House, Office, Hotel |
|---|---|
| Style: | Morden Style |
| Learn More:: | Contact Us |
ICC EN-1090 Standard Prefabricated Luxury Modular Home Light Steel Frame House
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |
Prefab Luxury Villa Leeds Prefabricated Houses Light Gauge Steel Framing House Kits
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Luxury Two Storey Prefabricated Villa Furnished Light Steel Structure House
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Luxury 4 Bedroom Pre Fabricated Villa Prefab House With Light Steel Frame House Ktis
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Name: | Manchester House |
| Light Steel House Kits: | Bungalow Hosue |
Good Looking / Living Comfortable Prefab Villa Light Steel Structure Prefab Homes
| Door: | Steel Security Door/WPC Or Plywood Door. |
|---|---|
| Window: | Aluminum Alloy/PVC. |
| Floor: | Laminate/wooden/tile |

