All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ small modern prefab homes ] match 112 Products.
Modern Design Prefab Light Steel Garden Studio For Work And Holiday Cabin Prefabricated Hotel
| Exterior Wall: | Exterior Door |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Flooring: | 15mm Engineering Flooring‐‐dry Area |
Modular Home Prefab Tiny Homes On Wheels Trailer House Orlando Ready To Ship For Airbnb
| Exretior Wall: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
|---|---|
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
| Bedroom: | 1 Bed |
Australia Standard Design Prefab Garden Studio Homes For Small House Kits Two Floors Of The Light Steel Prefab Modern H
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Australia Standard Design Prefab Tiny House For Work And Holiday
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| : | |
| : |
Modular Home Prefab Tiny Homes On Wheels Trailer House Orlando Ready To Ship For Airbnb
| Exretior Wall: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
|---|---|
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
| Bedroom: | 1 Bed |
Modern Design Prefab Light Steel House Villa For Holiday Steel Home Kits Resort Hotel Custom House
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
Australia Standard Prefab Garden Studio
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Windows And Door: | Double Glass Alum. Sliding Windows |
| Interior Lining: | Fiber Cement Board |
Luxury Cabin With Light Steel Frame Design, Prefab Hotel Unit Small Modular Homes
| Color: | Customized |
|---|---|
| Size: | 7.*3.4m |
| Door: | Doubel Glass PVC Sliding Door |
As/Nzs Standard Design Tiny Home Prefab A Frame Homes For Small House Kits
| Name: | Aurora |
|---|---|
| Model: | A 11 |
| SIZE: | 7010×9754mm |
Factory Direcet Prefab Tiny Homes On Wheels Trailer House Orlando Ready to ship for Airbnb
| STRUCTURE:: | Light Steel Frame |
|---|---|
| WALL:: | WPC Board |
| FLOOR:: | Laminated Flooring |

