All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefabricated house kits ] match 510 Products.
Prefabricated Light Steel Prefab Bungalow Homes / Single Family Home For Living
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Wall Material: | ALC Panel/fibre Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
| Insulation Material: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Energy Saving Affordable Prefab Modular Home Kit Steel Structure Villa Prefabricated Villas
| Material: | Light Steel |
|---|---|
| Door: | Steel Security Door |
| Window: | Aluminum Window |
Light Steel Frame Prefab Eco Modular Home Tiny House On Wheels Prefabricated Homes
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Odular Home Tiny House On Wheels With Trailer For Airbnb Prefabricated Light Steel Structure
| Interior Wall: | WPC Board |
|---|---|
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
Compact Modular Home Prefabricated Tiny House On Wheels For Mobile Living In USA
| External Wall: | 14mm Metal-PU Sandwich Panel |
|---|---|
| Contains: | 1 Bedroom 1 Bathroom 1 Kitchen |
| Internal Wall Cladding: | 10mm Integrated Wall Panel |
High-Quality Prefab Homes: Earthquake-Proof Steel Houses And Wind-Resistant Beach Villas
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Eco-Friendly Prefab House | Modular Light Steel Frame Home AS/NZS/USA
| Packaging Details: | light gauge steel in bulk,decorate panel materil in pallet,other fittings all in boxes,loaded into 4 |
|---|---|
| Delivery Time: | depends on the building area,normal 35 days |
| Supply Ability: | 15000square meters per month |
Durable Prefab Homes For Sale: Earthquake-Proof Steel Houses And Wind-Resistant Beach Villas
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Steel Structure Prefab House | Australia Standard Modular Villa For Residential Use
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Modern Prefab Light Steel Frame House Villa Apartment Roof EPS Sandwich Panel For Living
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

