All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefabricated house kits ] match 510 Products.
EU/AU/USA Standard Prefabricated Modular Home Kit Tiny House On Wheels With Three Bedrooms
| Exterior Door: | Double Glazing Alum.Door |
|---|---|
| Product: | Tiny House |
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
Affordable Prefab Homes Modern Prefabricated Modular Home Kit With Prices
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |
New Zealand Style Prefabricated Steel House , Quick Installation Prefabricated Villa Custom House With New Design
| Frame Mterial: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Energy Saving Affordable Prefab Modular Home Kit Steel Structure Villa Prefabricated Villas
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
|---|---|
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
Double Storey Villa / Prefabricated / Light Gauge Steel / Cold - Formed Steel
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Roof: | 0.5mm Colorbond Roofing Sheet |
| Exterior Wall: | 15mm CFC Sheet (High Density) |
prefabricated cabins small house Light Steel Framing Beautiful Wooden House Resort Bunglalow
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Supply Ability: | 12000houses/year |
Australia Standard Modular Kit Home Prefabricated Tiny House On Wheels Trailer For Living
| Mobility: | Easily Transportable |
|---|---|
| Foundation Type: | Tiny Houses On Wheels |
| Roofing: | Al-Mg-MnMetal Cladding WPC Cladding |
Australian Standard Prefabricated House Light Steel Frame House Kits Modular House
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Door: | Metal Security Door/Pvc Sliding Door |
| Roofing: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
Camping Travel Trailer Integrated Prefabricated Tiny House Prefab Light Steel Frame House
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Luxury Prefab Houses Modern Prefab Home Kits Light Steel Frame Dubai House
| Name: | Dubai House |
|---|---|
| Roof: | Asphalt Roofing Shingle Tile |
| Exterior Wall: | R3.5 Glass Wool*100mm |

