All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel houses ] match 1119 Products.
AS/US Prefabricated Light Steel Frame Modular Home China Low-Cost Metal Modular Building
| Floor: | XPS/OSB/Wood/Gypsum Board,pvc Floor |
|---|---|
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel |
| Transportmethod: | Flat-pack Containers |
Light Steel Frame Prefabricated Houses – Modular Bungalows, Foldable Homes, Granny Flats & ADUs
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
Modern Prefabricated Villa Manufactured Home Prefabricated Light Steel Frame House Building
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Compact Modular Home Prefabricated Tiny House On Wheels For Mobile Living In USA
| External Wall: | 14mm Metal-PU Sandwich Panel |
|---|---|
| Contains: | 1 Bedroom 1 Bathroom 1 Kitchen |
| Internal Wall Cladding: | 10mm Integrated Wall Panel |
AU / AS Prefabricated Homes For SaleModern Luxury Container House 20/40 Ft Expandable
| Prefab Houses: | 4 Bedrooms Luxury Villa |
|---|---|
| Stye: | Prefab Metal Buildings |
| Windows: | Doubel Glass PVC Sliding Windows |
Modern Glamping Trailer Houses Tiny House On Wheels For Easy Transport 2350*8000mm
| Name: | 2501t Queensland Tiny Home On Wheels |
|---|---|
| Size: | 2350*8000mm |
| Type: | Tiny House On Wheels |
Fast Construction Prefabricated Steel Structure Single Family Home Bungalow House
| Exterior Wall Cladding: | Culture Stone |
|---|---|
| Installation: | DIY Assembly Or Professional Installation Available |
| Durability: | Weather-resistant And Long-lasting |
Fast Build 2-Story Modular Home | Australian Light Steel Frame Villa
| Standard: | ISO/ICC-ES/EN-1090 |
|---|---|
| Type: | Single Family Home |
| Basic Insulation: | Glass Wool R2.5 |
US/AS Prefabricated Tiny House On Wheels | All-In-One Kitchen & Bathroom Mobile Home
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
Light Gauge Steel Frame Prefabricated Apartment Building Fast Construction Houses for Rental
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/fibre Cement |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

