All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel houses ] match 1119 Products.
Top Selling Modern Ceiling Prefabricated House | Steel Frame Prefab Villa House Kits
| Name: | Arezzo House |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Prefabricated Light Steel Homes: Earthquake Proof Residential Steel House Construction
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Belize / Maldives Overwater Bungalow With Light Steel , Over The Water Bungalows
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
AS / NZS 4600 Resort Overwater Bungalow For Family House / Villa
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Gauge Steel Framing System Resort Overwater Bungalow for rent
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefabricated Bali Bungalow , Vanuatu / Light Gauge Steel Framing System Thailand Overwater Bungalows For Hotel
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Prefabricated Villas Prefab Steel Frame Villa Light Gauge Steel Frame Luxury Designer
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Prefab Wooden Houses Fast Assemble Light Steel Frame Beach Bungalows With Fictional
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | WPC Board |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
2-storey House for Family Light Steel Fame Prefabricated Home Easy to Assemble
| Internal Wall: | CFC/Gypsum Board |
|---|---|
| Floor: | MDF |
| Ceiling Material: | CFC Board / Gypsum Board |
Fiber Cement Board Luxury Prefab Houses Ultra Modern Prefab Homes Prefab Home Kits
| Product Name: | Villa Houses Luxury,Villa Prefab Light Steel Structure High Rise Building,Steel Structure Building |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel,Welded H Section Steel |
| Window: | Aluminum Alloy Window,aluminum Alloy/PVC |

