All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel houses ] match 1119 Products.
Australian Portable Light Steel Granny Flats Inexpensive Modular Homes / Prefab Small Houses ADU
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
|---|---|
| Roofing: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
| Door: | Metal Security Door/PVC Sliding Door |
Light Steel Frame Movable Cabin Hotel Prefab Dome House Light Steel Kits Modular Home
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
|---|---|
| Design: | Customer Design Avaliable |
| Color: | Almost Any Wooden Color |
AS/NZS/USA Standard Modern Prefab Tiny House - Small Modular Home Cabin
| Business: | Enables Quickly To Create A Living Space |
|---|---|
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.95mm Steel Floor Joist |
| Roof: | 0.5mm Colorbond Roofing Sheet |
Ceramic Tile Prefab House Mobile House Light Metal Frames 3450mm
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Ext. Wall Cladding: | Normal Vapor Barrier |
| Corner Line: | 50mm PVC Conic/gypsum Conic |
NZ / AS Prefab Modular Tiny House Kit Luxury Prefab Tiny House On Wheels
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Name: | Queensland |
| Size: | 2.35*8m |
Prefab Steel Homes Prefab Modular Home Kits AS/NZS Light Steel Frame
| Window: | PVC Sliding Window |
|---|---|
| Door: | Steel Door,Aluminum Alloy Door |
| Structure: | Galvanized Steel Frame |
Morden House Design Prefab Villa / Prefab Steel Frame By Steel Frame Fabricators
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Insulation Material: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Light Steel Frame Prefab Tiny House On Wheels AISI S100 AS/NZS 4600,Australia Standard
| Main Material: | Light Steel G550GD AZ150 0.75mm |
|---|---|
| Window And Doors: | Glass Alu. Window And Laminated Door |
| Roofing: | 0.5mm Colorbond Sheet |
Wheeled Light Steel Prefab Tiny House With Metal PU Sandwich Panel Wall And Trailer
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | Metal PU Sandwich Panel |
| Bathroom: | Include |
Prefab Tiny House On Wheels | Prefab Home With Solar Panels & Ready To Ship
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |

