All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel houses ] match 1119 Products.
Light Steel Australian Mining Preferred Modern Modular Homes Granny Flat ADU
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75 Mm/ 0.95 Mm/1.15 Mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Hydroponic Farming Prefab Container Homes Light Steel Frame Modular Home
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-45days |
| Payment Terms: | T/T,L/C,D/P,OA |
Light Steel Frame White Steel Structural Luxury Modern Prefab Villa Modular Home Kits
| Interior Lining: | Fiber Cement Board |
|---|---|
| Insulation: | High Performance Glass Wool |
| Flooring: | Wooden Or Bamboo Flooring |
PVC Ceiling Panel Modular Cabin Unit / Prefabricated Home With Aluminium Sliding Doors
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
Prefabricated Cabins The Little Log House Company With Light Steel Framing Beautiful Wooden House Resort Bunglalow
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modular Modern Modular Homes High Performance Glass Wool Insulation
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
Maximizing Space In A Casa Prefabricada: Design Ideas For Modular Mobile Homes
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Florida 3 Bedroom Modular Tiny Homes For Adventure Travel
| Used For: | Airbnb Cabin |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Prefabricated Modular Home Tiny Home On The Wheels With Double Glazing Alum Window
| Floor: | 9mm MDF Flooring |
|---|---|
| Bathroom: | Shower, Toilet, Vanity Set |
| Size: | 2.35*7.8m |
Energy Saving Australian Granny Flats
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |

