All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab home kits ] match 564 Products.
Modern Prefab Panelized Home Kits Modular Homes AS/US Standard Light Steel Frame House Villa
| Assemblymethod: | Bolt-together Prefabricated Modules |
|---|---|
| Roof: | EPS Sandwich Panel+glass Wool Insulation |
| Floorarea: | 120-300 Square Meters |
Light Steel Frame Prefab Villa House Luxury And Exquisite City Views Prefab Home Kits
| Wall Frame: | AAZ150 G550 Light Steel 0.9mm |
|---|---|
| Skirting Underneath Of Ground Floor (If Any): | 15mm CFC Sheet |
| Basic Insulation: | Glass Wool R2.5 |
Get Light Steel Frame House With Prefab House Kits With WPC Wall Cladding Custom House With New Design
| Exterior Wall: | Pvc Board / Wpc Board / Fibre Cement Calding |
|---|---|
| Internal Wall: | 12mm Gypsum Board / 12mm MGO Board |
| Ceiling: | Gypsum Board / MGO Board |
Prefab Steel Homes Prefab Modular Home Kits AS/NZS Light Steel Frame
| Window: | PVC Sliding Window |
|---|---|
| Door: | Steel Door,Aluminum Alloy Door |
| Structure: | Galvanized Steel Frame |
High-quality ultra modern prefab homes in light gauge steel frame home building kits
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
|---|---|
| Roofing Tile: | Asphalt Roofing Shingle Tile |
| Exterior Wall Batten: | 22mm Batten |
Prefab House Kit A Frame With Light Steel Frame Modular Home For Holiday And Camping
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
US/AS Light Gauge Steel Prefab House Kits Luxury Villa Single Family Home
| Main Material: | Light Steel Structure |
|---|---|
| Color: | Option |
| Wall Material: | ALC Panel/fibre Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
Heat Prefab Villa Modular Home Kit With Ligth Steel Frame ICC EN-1090
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
|---|---|
| Roof: | 35mm Batten |
| Exterior Wall: | 8mm James Hardie Siding |
Prefab A Frame House With Light Steel Frame Manufactured Homes Kit For Camping
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
SAA Earthquake Proof Steel Prefab House Kits With Garage , ETC Yellow Pre House
| Roofing: | Asphalt Shingle |
|---|---|
| Ceiling: | 12mm MGO Board |
| Exterior Wall: | Pvc Clading (different Color) |

