All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab home kits ] match 563 Products.
Australian Standard Glass Windows Metal Security Door Light Steel Structure Prefab Homes
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Wind Resist Prefab Villa / Heat Insulation Steel Frame Prefab Homes With Toilet In Standard
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Steel Frame White Steel Structural Luxury Modern Prefab Villa Modular Home Kits
| Interior Lining: | Fiber Cement Board |
|---|---|
| Insulation: | High Performance Glass Wool |
| Flooring: | Wooden Or Bamboo Flooring |
Light Gauge Steel Frame Prefab Metal Buildings Bungalow House Multi Family Home
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Mobile Prefab Light Steel Tiny House With Wheels Kit Home In AU/EU/US Standard
| Roof: | Color Steel Plate Roof |
|---|---|
| Interior Wall: | Integrated Wall |
| Floor: | Laminate Floor |
High Performance Connected Modular Homes | Steel Frame Prefab Houses With Aluminium Sliding Doors
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
Highly Customizable Light Steel Frame Modular Home Kits: Garden Studio And Cabin Solutions
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel |
|---|---|
| Nterior Wall Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
| Underneath Of Ground Floor (If Any): | 15mm CFC Sheet |
Steel Prefabricated Prefab Villa ,Luxury Architectural Prefab Homes AS/NZS/USA STANDARD
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Luxury Steel Frame Home Graz House Prefab House Modular Home Villa Steel House Kits
| Type: | Single Family Home |
|---|---|
| Bedroom: | 4 Bedroom |
| Stye: | Mediterranean Style |
CE Certification Luxury Prefab House Modular Home With Light Stee Frame House Kits
| Type: | 1-story Single Family Home |
|---|---|
| 1-story Villa: | Greece |
| Insulation: | High-performance Thermal Insulation |

