All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular prefab homes ] match 659 Products.
Luxury Prefab Villa Modular Bungalows Home With Light Steel House Kits
| Project Location: | Tahiti |
|---|---|
| Exterior Wall Color: | Options |
| Windows: | Double Glazing Alum.Door |
Modular Prefab Luxury Villa House With Light Steel Frame For Modern Family Living
| Learn More: | Contact Us |
|---|---|
| Alloy: | 6063,6061,6005 |
| Exterior Wall Cladding: | 50mm ALC Panel |
Light Gauge Steel Structure Prefabricated Double Prefab Home Kits modular home
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.95mm Steel Floor Joist |
|---|---|
| Vapor Barrier For Roof: | Normal Vapor Barrier |
| Exterior Wall Reinforcing Layer: | 15mm OSB Board |
Florida 3 Bedroom Modular Tiny Homes For Adventure Travel
| Used For: | Airbnb Cabin |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Module Prefabricated 2 Floor Floating Homes Prefab Light Steel Metal Structure Frame
| Standard: | ISO 95001 |
|---|---|
| Size: | Customizable |
| Square Meter: | 408 Sqm |
Professional Design Single Layer Prefabricated Light Steel Villa Prefab Home Kits
| Wall Material: | ALC Panel/fibre Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
|---|---|
| Ceiling Material: | MGO Board/gypsum Board |
| Door: | Steel Security Door/WPC Or Plywood Door |
Durable Townhouses LSF Structures For Modern Prefab Homes AS4600
| Flooring: | CFC Floor Board, Porcelain Tile, MDF Flooring, Or Others |
|---|---|
| Roof Batten: | 35mm Batten |
| Main Materials: | Light Steel Frame |
Modular Mobile Home Tiny House On Wheels With Prefabricated Steel Structure 2350*8000mm
| Wall Cladding: | Standing Seam Metal Cladding |
|---|---|
| Name: | 2501t 02 Queensland |
| Size: | 2350*8000mm |
Light Gauge Steel Frame Prefab Homes 100 Years Life Time For Structure One Floor House
| Door: | Steel Security Door/WPC Or Wooden Door |
|---|---|
| Window: | Aluminum Alloy/PVC |
| Floor/foundation Material: | Laminate Flooring/wooden/PVC Carpet |
Premium Modular Container Homes Australia Custom Granny Flats ADU Steel House
| Features: | Folding Technology Patent |
|---|---|
| Applicable To:: | Granny Flat /ADU |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |

