All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular prefab homes ] match 659 Products.
2 Story Villa Prefabricated Light Gauge Steel Frame House Modular Home Multi Family Home
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefab Wooden Overwater Bungalow – Light Steel Frame Modular Cabin For Resort & Hotel
| Name: | Apple Cabin |
|---|---|
| Other Fitting: | Toilet, Washbasin,shower ,kitchen,etc |
| External Wall: | ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
Prefab Light Steel Frame Overwater Bungalows Modular Hotel Unit Lodges Cabin
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Australian Standard Prefab Contemporary Modular House Kits Build Light Guage Steel Frame House
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modern Prefab Houses | Luxury Villa Kits With Light Gauge Steel Modular Construction
| Use: | Villa, House, Office, Hotel |
|---|---|
| Style: | Morden Style |
| Learn More:: | Contact Us |
Affordable Light Steel Structure Prefab Villas | Low-Cost, High-Quality Modular Homes
| Area: | 206.1m² |
|---|---|
| Use: | Villa, House, Office |
| Style: | Mansion |
Prefab Modular Mansion With Swimming Pool Pre-Fabricated Luxury Villa
| Standard: | AS/US |
|---|---|
| Size: | Customizable |
| Square Meter: | 205㎡, 300㎡, 450㎡ Or As Customized |
Modular House Light Steel Prefab House Fast Construction 4 Bedrom Panelized Home Kits
| Structure: | Cold-formed Steel |
|---|---|
| Roof: | Asphalt Shingle/ Colorbond |
| Door: | Aluminum Alloy Glass Sliding Door |
Contemporary Modular Homes / Light Gauge Steel Prefab Villa / Prefabricated House kti
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefabricated House Modular Home Prefab Garden Studio With Light Steel Frame Storage
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |

