All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular prefab homes ] match 656 Products.
Custom Design, ISO9001 Certified Prefab Wooden Bungalow, Luxury Cabin Home
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
|---|---|
| Design: | Customer Design Available |
| Color: | Almost Any Wooden Color |
Prefab House With Large Windows | Modular Light Steel Frame Kit Home
| Use: | House,Villa,Office |
|---|---|
| Color: | White,can Be Customized |
| Size: | Costomers' Requirements,standard Or Customized |
Resort Hotel Garden Studios: Prefab Light Gauge Steel Cabins Ready To Build Modular Home
| Use: | Hotel |
|---|---|
| Wall Frame: | AZ150 G550 Zinc & Alu. Coated Steel 0.75mm |
| Ceiling: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Light Steel Frame Prefab Villa Home Quick Assemble Prefabricated Modular Homes Kit
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| : | |
| : |
Australian Stander Light Steel Framing Project Prefab A Kitset Homes Panelized
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Roof Reinforcing Layer For Roof: | 15mm OSB Board |
| Insulation Inside Steel Frame: | R3.5 Glass Wool*100mm |
Prefab Light Steel Frame Overwater Bungalows Modular Hotel Unit Lodges
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modular Home Prefab Garden Studio With Light Steel Frame And Expansive Deck Area
| Bedroom: | 1 |
|---|---|
| Ceiling Mater: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Light Steel Frame prefab apartment buildings modular home with AU/EU/USA Standard
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-45 days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
Villa AS/NZS/USA Light Steel Frame Modern Prefab House Luxury Modular Home
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |
Australila Stanard Prefab House Modular Home With Light Steel Structure Frame 2 Story House
| Standard: | AS/US |
|---|---|
| Size: | 13.5*25M |
| Square Meter: | 536 SQM |

