All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modern modular homes ] match 441 Products.
Light Steel Frame Movable Cabin Hotel Prefab Dome House Light Steel Kits Modular Home
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
|---|---|
| Design: | Customer Design Avaliable |
| Color: | Almost Any Wooden Color |
Light Steel Frame Prefab Villa Home Quick Assemble Prefabricated Modular Homes Kit
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| : | |
| : |
Prefab Luxury House Kits: High-End Villa Houses With Light Gauge Steel Modular Home
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
European Modular Home Prefabricated Tiny Homes On Wheels Ready To Ship Built By DeepBlue Smarthouse
| Mobility: | Easily Transportable |
|---|---|
| Foundation Type: | Tiny Houses On Wheels |
| Roofing: | Al-Mg-MnMetal Cladding WPC Cladding |
Light Steel Frame Prefabricated House 4-Bedroom 2-Bathroom Luxury Modular Home
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |
Light Gauge Steel Prefab Villa Two Story Houses Morden Design Hurricane Resist Homes
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
AS/US Duplex Steel Frame Ultra Modern Prefab Homes With Light Gauge Steel Framing
| Use: | Villa,House,Hotel |
|---|---|
| Material: | Sandwich Panel,Various Of Choice |
| Product Name: | Villa Prefab Light Steel Structure High Rise Building |
Small Affordable Townhouses Light Steel Framed Prefab Homes For Sale
| Flooring: | CFC Floor Board, Porcelain Tile, MDF Flooring, Or Others |
|---|---|
| Roof Batten: | 35mm Batten |
| Main Materials: | Light Steel Frame |
Custom Prebuilt Steel Structure Modular Homes - Advanced Light Gauge Steel Framing Machines
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
One Bedroom Steel Beach Bungalow , Small Prefab House Kits , LIght Steel Foundation
| Foundation: | H Beam And Light Steel Foundation |
|---|---|
| Floor: | 12mm MGO Board And Laminate Board |
| Exterior Wall: | WPC Board And OSB Board |

