All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modern modular homes ] match 441 Products.
USA Standard Steel Frame Villa Modular Homes Custom Design Hosue
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Sustainable Light Gauge Steel Frame AS4600 Prefabricated Homes And Apartments
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Small House Kit Mobile Light Steel Home Garden Studio Prefabricated 20sqm Size
| Size: | 20sqm |
|---|---|
| Keywood: | Wooden House Kit |
| Usage: | Holiday/resort/office |
Modern Prefab Tiny Home & Container House Manufacturers Modular Home
| Name: | Queensland 2524t |
|---|---|
| Size: | 2350*8000mm |
| Type: | Tiny House On Wheels |
Compact Modular Home Prefabricated Tiny House On Wheels For Mobile Living In USA
| External Wall: | 14mm Metal-PU Sandwich Panel |
|---|---|
| Contains: | 1 Bedroom 1 Bathroom 1 Kitchen |
| Internal Wall Cladding: | 10mm Integrated Wall Panel |
Energy Saving Affordable Prefab Modular Home Kit Steel Structure Villa Prefabricated Villas
| Material: | Light Steel |
|---|---|
| Door: | Steel Security Door |
| Window: | Aluminum Window |
Modular Modern Modular Homes High Performance Glass Wool Insulation
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
Modern Prefab Panelized Home Kits Modular Homes AS/US Standard Light Steel Frame House Villa
| Assemblymethod: | Bolt-together Prefabricated Modules |
|---|---|
| Roof: | EPS Sandwich Panel+glass Wool Insulation |
| Floorarea: | 120-300 Square Meters |
Prefabricated Modular Home Prefab Wooden Bungalow With Light Steel Frame
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Roofing Tile: | 0.5mm Colorbond Roofing Sheet |
| Name: | Home Beach Bungalows |
Factory Modern Luxury Easy Assembly Prefabricated Steel Villa Galvanized Steel Prefab Modular Homes
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |

