All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modern modular homes ] match 435 Products.
Prefab Modular Home Tiny House On Wheels AS/NZS Standard Light Steel
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
USA / AU / NZ Standard Modular Home Prefab Tiny House Kit With Trailer For Camping / Resort
| Kitchen: | Cabinet/Countertop/Faucet/Sink |
|---|---|
| Area: | 18.8sqm |
| Insulation: | R2.5 Glass Wool For Wall R3.5 Glass Wool |
EU/AU/USA Standard Prefabricated Modular Home Kit Tiny House On Wheels With Three Bedrooms
| Exterior Door: | Double Glazing Alum.Door |
|---|---|
| Product: | Tiny House |
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
AS/NZS/USA Standard Prefabricated Luxury Modular Home Light Steel Frame House
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |
AS / NZS / USA Prefabricated Modular Homes Luxury Villa House Design For Sale
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
USA Prefab Villa House Design Plans / Prefabricated Luxury Villa Modular Homes
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
ICC-ES Prefabricated Luxury Villa Modular Homes With Light Steel Frame Fire Prevention
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Energy Saving Affordable Prefab Modular Home Kit Steel Structure Villa Prefabricated Villas
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
|---|---|
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
Prefabricated Modular Home With Light Steel Frame Tiny House Kit Home
| Kitchen: | US Standard Kitchen |
|---|---|
| Height: | 4m |
| Roofing: | Colorbond |
Prefab 2 Story Modular Homes Light Gauge Steel Structures For Earthquake Prone Areas
| Floorplan: | 2 Living 1 Kitchen 4 Bedroom 3 Bath |
|---|---|
| Exterior Wall Color: | Options |
| Roof Truss: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm |

