All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel modern prefab homes ] match 641 Products.
EU/AU/USA Standard Prefabricated Modular Home Kit Tiny House On Wheels With Three Bedrooms
| Exterior Door: | Double Glazing Alum.Door |
|---|---|
| Product: | Tiny House |
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
Luxury Prefab Villa Samui Prefabricated Houses With Light Gauge Steel Framing Kits
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
EU/AU/USA Standard Prefabricated Modular Home Kit Tiny House On Wheels With Three Bedrooms
| Exterior Door: | Double Glazing Alum.Door |
|---|---|
| Product: | Tiny House |
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
Pre Built Tiny Homes On Wheels With Trailer For Airbnb
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
|---|---|
| Width: | 2.35m |
| Area: | 27.58sqm |
Uropean Modular Home Prefabricated Tiny Homes On Wheels Ready To Ship Built By DeepBlue Smarthouse
| Mobility: | Easily Transportable |
|---|---|
| Foundation Type: | Tiny Houses On Wheels |
| Roofing: | Al-Mg-MnMetal Cladding WPC Cladding |
USA Standard Steel Frame Villa Modular Homes Custom Design Hosue
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
4 Bedroom Steel Structure Frame Building Prefab House Luxury Villa Steel House Kits
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
|---|---|
| Underneath Of Ground Floor (If Any): | 15mm CFC Sheet |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
2 Bedroom Prefab House With Customized Size And EPS/Rock Wool/PU Sandwich Panel Roof
| Project Address: | Sydney |
|---|---|
| Wall: | EPS/Rock Wool/PU Sandwich Panel |
| Installation: | Easy Installation |
2 Storey Modular Home Luxury Prefab Light Gauge Steel Frame House With Australian Standard
| Roof: | Roofing Tile |
|---|---|
| Fascia Board: | Steel Fascia Board |
| Exterior Wall Cladding: | 50mm ALC Panel |

