All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel modern prefab homes ] match 641 Products.
EU/AU Standard Prefab Mobile Homes Cheap Manufactured Homes Granny Flat
| Exterior Wall: | WPC Cladding |
|---|---|
| Interior Wall Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
| Floor: | 9mm Laminated Flooring |
Modular Home Pioneering Light Steel Construction For Prefab Apartment Buildings Kit Home
| Type: | 2nd Floor Apartment |
|---|---|
| External Wall: | 22mm Batten |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Modular Home Prefab House Light Steel Construction Apartment Buildings With Australia Stander
| Type: | 6tets Townhouse In Australia |
|---|---|
| External Wall: | 22mm Batten |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Modular Home Prefab House Light Steel Construction Apartment Buildings With Australia Stander
| Type: | 6tets Townhouse In Australia |
|---|---|
| External Wall: | 22mm Batten |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Steel Prefabricated Cost-effective Tiny House On Wheels And Micro Prefab Eco House
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
|---|---|
| Ceiling Material: | MGO Board/ Gypsum Board+others |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
Cutting-Edge Modular Prefab Tiny House: Innovative Light Steel Design On Wheel
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Villa AS/NZS/USA Light Steel Frame Modern Prefab House Luxury Modular Home
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |
Luxury Prefab Motel Units Moduloar Homes With Light Steel Frame House Kits
| Design: | Customer Design Avaliable |
|---|---|
| Feature: | Safe;strong And Anti-rust |
| External Wall System: | Alum. Composite Panel |
Prefab Trailer House On Wheels Sustainable Living Modular Home Light Steel Frame
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Affordable & Stylish Prefab Homes: Luxury Light Steel Villas Under Australian Standard
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |

