All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel frame homes ] match 1186 Products.
Australia Folding Mobile Homes , One Floor Villa Style Prefabricated Homes granny flat
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Light Gauge Steel Frame Prefabricated Apartment Building Fast Construction Houses for Rental
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/fibre Cement |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Gauge Steel Frame Pre Manufactured mobile Homes Modern Prefab House Kits
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | Colorbond Cladding/100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Steel Structure Wooden Decorate Houses , Prefabricated Bungalow Homes Kits
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
AS/US Light Steel Structure Modular Single Family Home Prefabricated Integrated Housing
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
1. Affordable Prefab Geo Dome Home - Green Garden Studio Dome For Sale
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
|---|---|
| Design: | Customer Design Avaliable |
| Color: | Almost Any Wooden Color |
Aus Single Family Home With Garage Light Steel Prefab Modular Home Kits Villa With CE Standard
| Window: | PVC Sliding Window |
|---|---|
| Door: | Steel Door,Aluminum Alloy Door |
| Material: | EPS Cement Wall Panels + Light Steel Frame/concrete Structure |
Australia Prefab Homes Modular Steel Structure Villa Modern Affordable Prefab House
| Use: | Villa |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Product Name: | Prefab Villa,prefab Steel House |
USA Standard Prefabricated Tiny House On Wheels Cider Box Mini Home Kit Motorhome
| Height: | <4m |
|---|---|
| Structure: | Light Gauge Steel Framing System |
| Port: | Shanghai Qingdao Tanjiang |
Fast Modular Prefab House Luxury Prefabricated Homes Made From Sandwich Panel
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Bedroom: | 4 Bedrooms |
| Standard: | AS/US |

