All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel frame homes ] match 1186 Products.
Professional Design Single Layer Prefabricated Light Steel Villa Prefab Home Kits
| Wall Material: | ALC Panel/fibre Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
|---|---|
| Ceiling Material: | MGO Board/gypsum Board |
| Door: | Steel Security Door/WPC Or Plywood Door |
Luxury Prefabricated House Light Steel Villas House Granny Flat Fast Install Wooden Bungalow
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Bedroom: | 2 |
| Bathroom: | 2 |
Hot Sale Light Steel Prefabricated Tiny House On Wheels Flordia With AS/US Standard
| Length: | 7.4m |
|---|---|
| Width: | 2.35m |
| Height: | <4m |
2-storey House for Family Light Steel Fame Prefabricated Home Easy to Assemble
| Internal Wall: | CFC/Gypsum Board |
|---|---|
| Floor: | MDF |
| Ceiling Material: | CFC Board / Gypsum Board |
Low Cost Light Steel Frame 2 Story Prefab House Luxury Prefabricated House
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |
Luxury Prefab Light Steel Villa | Chinese Design & Fast Build Waterproof Modular Homes For Living
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Panelized Building System Small Family Beautiful Steel Structure Prefabricated Light Steel Homes
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Mobile Tiny Prefab Studio Modular Home Steel House Kits To Build Light Frame CFC Sheet
| Model:: | Modular Villa - Earth |
|---|---|
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
| Exterior Wall: | WPC Cladding |
Modern Design Prefabricated Modular Home Kit Tiny House On Wheels With Three Bedrooms
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
AS/NZS Standard Bungalow Prefab Tiny Homes Modern Prefab Dome Chalet Football House
| Use: | Hotel |
|---|---|
| Color: | Can Be Customized |
| Door: | Steel Door |

