All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel frame homes ] match 1186 Products.
Light Steel Frame Tiny Home On Wheels With Trailer For Airbnb
| Insulation: | Glass Wool And PU Cladding |
|---|---|
| Size: | 2.4m*7.8m |
| Windows: | Double-glazed Alu. Windows |
Modern Prefabricated Villa Manufactured Home Prefabricated Light Steel Frame House Building
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
EU Prefabricated Light Steel Framing 2-Storey Modular Home With Big Windows Assisi Villa
| Name: | Assisi Villa |
|---|---|
| Color: | The Color Of The Light Steel |
| Application: | Housing Architecture |
EU/AU Standard Light Steel Frame Mobile House Prefab Modern Mobile Homes
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Basic Insulation: | Glass Wool R2.5 |
| Interior Wall Finish: | Integrated Wall Panel |
Modular Tiny House On Wheels | Australia Standard Light Steel Framed Prefab Home
| Bedroom: | Include |
|---|---|
| Door_Type: | Solid Wood/fiberglass |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Modular Prefab Home – Light Steel Frame Camping Cabin With High-Quality Building Materials
| Material: | High-quality Timber |
|---|---|
| Windowtype: | Large Panoramic Windows |
| Electrical Cables: | Included |
Light Steel Frame Prefabricated Houses – Modular Bungalows, Foldable Homes, Granny Flats & ADUs
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
4 Bedroom Modern Two-Storey Modular Home Light Steel Frame Prefab For Family Life
| Bedroom: | 4 Bedroom |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Cultural Stone |
Factory Price Light Steel Frame ADU | Modern Prefab Mobile Granny Flat
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Floor System: | Underneath Of Ground Floor |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Affordable Prefab House Villa Light Steel Frame House With Thermal Metal Siding
| Structure: | Light Steel Structure |
|---|---|
| Material: | Steel Structure |
| Air Conditioning: | Central Air Conditioning System |

