All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel frame homes ] match 1182 Products.
As/US Steel Frame Prefab Tiny House With Trailer On Wheels For Travel
| Ceiling: | 8 Mm Integrated Wall Panel |
|---|---|
| Frame Material: | Light Gauge Steel |
| Keyword: | Tiny Houses On Wheels |
Light Steel Modular Prefab House Portable Villa Prefabricated Cabin Home In Poland
| Type: | 1-story Single Family Home |
|---|---|
| 1-story Villa: | Poland |
| Insulation: | High-performance Thermal Insulation |
Light Gauge Steel Frame Prefabricated Single Family Houses Fast Assembly Time Saving Homes
| Keywords: | Panelized Homes |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
Light Steel Frame White Steel Structural Luxury Modern Prefab Villa Modular Home Kits
| Interior Lining: | Fiber Cement Board |
|---|---|
| Insulation: | High Performance Glass Wool |
| Flooring: | Wooden Or Bamboo Flooring |
Australia Standard Design Prefab Garden Studio Homes For Small House Kits Two Floors Of The Light Steel Prefab Modern H
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
High Performance Connected Modular Homes | Steel Frame Prefab Houses With Aluminium Sliding Doors
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
Prefabricated Light Steel Homes: Earthquake Proof Residential Steel House Construction
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Two Story Steel Structure House Modular Light Steel Structure Prefab Villa
| Use: | Villa,House |
|---|---|
| Type: | 2 Floors,Light Steel Structure Frame |
| Size: | Customized,100-300 Square Meters |
AS/US Duplex Steel Frame Ultra Modern Prefab Homes With Light Gauge Steel Framing
| Use: | Villa,House,Hotel |
|---|---|
| Material: | Sandwich Panel,Various Of Choice |
| Product Name: | Villa Prefab Light Steel Structure High Rise Building |
Seismic Resistant Ultra-Modern Prefab Home Kits | Light Steel Purlin Houses
| Color: | White,red,Customer Made |
|---|---|
| Product Name: | Prefab Villa,Villa Prefab Light Steel Structure High Rise Building |
| Roof: | EPS Sandwich Panel+glass Wool Insulation,Asphalt Tile |

