All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel frame homes ] match 1186 Products.
Light Steel Frame Prefab Villa & Modular Home Kits For Uruguay | Durable & Customizable
| Frame Material: | Light Steel Frame House |
|---|---|
| External Calding: | 50mm ALC Panel/ WPC Board |
| Insulation: | Glass Wool EPS |
EU Prefabricated Light Steel Framing Modular Home Villa House With Big Windows
| Use: | House |
|---|---|
| Color: | Customer Made |
| Material: | Light Steel Frame |
Modern Modular Wpc Board Prefabricated Tiny House On Wheel With Light Steel Frame
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | WPC Board, Metal PU Sandwich Panel |
| Roof: | Colorbond Roofing Sheet |
Prefab Garden Studio Light Steel Space Homes Portable Kit Homes Kitset Homes Nz
| Roof Truss: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Exterior Wall: | Vapor Barrier,Ext. Wall Cladding, Basic Insulation |
| Interior/Partition Wall: | Interior Wall Panel (dry Area) |
Wind Resist Two Storey Light Gauge Steel Villa , Light Weight Metal Frame Houses
| Frame Material: | Light Steel Frame House |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Steel Frame Prefab Eco Modular Tiny Trailer Home Modular Prefabricated Homes
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Roofing: | Colorbond |
| Exterior Wall: | PU Sandwich Metal Panel |
Light Steel Modular Tiny Prefab Homes With Integrated Wall Panel For Sale For Ren
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall: | Integrated Wall Panel |
2-Storey Prefab Home With Large Windows | EU-Compliant Light Steel Framing
| Ceiling: | 12mm Gypsum Board |
|---|---|
| Door: | Australian Standard Alum. Sliding Door |
| Floor: | 15mm Engineering Flooring‐‐dry Area |
Aluminum Panel Exterior Wall Cladding Hotel Prefab Light Steel Frame House Dome House Of Cabin
| Product Name: | Prefab Luxury Hotel |
|---|---|
| Use: | House,Luxury Hotel |
| Structure: | Light Steel Frame |
Luxury Light Steel Framing Prefabricated House Prefab Green Prefab Homes
| Use: | Office |
|---|---|
| Door: | Melamine Veneer MDF Door |
| Size: | 12*16m |

