All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ granny flat kits ] match 349 Products.
Professional Design Single Layer Prefabricated Light Steel Villa Prefab Home Kits
| Wall Material: | ALC Panel/fibre Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
|---|---|
| Ceiling Material: | MGO Board/gypsum Board |
| Door: | Steel Security Door/WPC Or Plywood Door |
High-quality ultra modern prefab homes in light gauge steel frame home building kits
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
|---|---|
| Roofing Tile: | Asphalt Roofing Shingle Tile |
| Exterior Wall Batten: | 22mm Batten |
Luxurious Prefabricated Steel House Kits Light Steel Frame Good Earthquake Proof
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Exterior Wall: | Ext. Wall Cladding,Vapor Barrier,Basic Insulation |
| Interior Wall Panel: | Dry Area & Wet Area |
Australia Standard Prefab House Modular Home Garden Studio For Airbnb Holiday House Kits
| Main Material: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | Wpc Wooden Cladding |
| Ceiling: | 12mm Gypsum Board |
Small Factory Direct Modern Prefab Light Gauge Steel Park Home Modular House Kits
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Luxury Prefab Motel Units Moduloar Homes With Light Steel Frame House Kits
| Design: | Customer Design Avaliable |
|---|---|
| Feature: | Safe;strong And Anti-rust |
| External Wall System: | Alum. Composite Panel |
Modern Modular Homes: Earthquake-Proof Prefab Steel Houses And Wind-Resistant Beach Villas
| Exterior Wall: | Fibre Cement Clading Board |
|---|---|
| Interior Wall: | 12mm Gypsum Board/12mm MGO Board |
| Roofing Tile: | Colorbond / Asphalt Shingle |
Small House Kit Mobile Light Steel Home Garden Studio Prefabricated 20sqm Size
| Size: | 20sqm |
|---|---|
| Keywood: | Wooden House Kit |
| Usage: | Holiday/resort/office |
Prefab Light Steel Frame Flat Pack Garden Studio Hotel Unit Office Kit Cabin for Sale
| Used: | Living For Fravel |
|---|---|
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
| Flooring: | Wooden Or Bamboo Flooring |
"Modular Light Steel Frame Prefab Home - Travel Hotel & Camping Cabin Kit For Outdoor Living
| Use: | Hotel |
|---|---|
| Material: | Frame Mterial |
| Window: | Glass |

