All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ emergency housing shelter ] match 39 Products.
Deepblue Temperature Measuring Disinfection Hand Sterilization Intelligent Anti-epidemic Machine
| Color: | Customized |
|---|---|
| Application: | Temperature Measuring, Disinfection |
| Main Material: | Light Steel |
EU/AU Standard Prefab Mobile Homes Cheap Manufactured Homes Granny Flat
| Exterior Wall: | WPC Cladding |
|---|---|
| Interior Wall Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
| Floor: | 9mm Laminated Flooring |
AU/NZ Standard Prefabricated Modular Home Light Steel Frame Foldable House Granny Flat
| Frame Material: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
Metal Isolation House Mobile Field Housel In Quick Assemble White Color Low Cost Prefab House
| Color: | White |
|---|---|
| Use: | Office,House |
| Name: | Field Hospital |
Light Steel Prefab House Australia Granny flat Fast Construction Modern Homes
| Type: | Foldable House |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Small Factory Direct Modern Prefab Light Gauge Steel Park Home Modular House Kits
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Actory Price Modern Prefab Mobile Homes | Light Steel Frame ADU Granny Flat
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Ext. Wall Cladding: | WPC Cladding |
| Interior Wall Finish: | Integrated Wall Panel |
Prefab Mobile Homes New Manufactured Homes For Granny Flat
| Ext. Wall Cladding: | WPC Cladding |
|---|---|
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
| Underneath Of Ground Floor (If Any): | 15mm CFC Sheet |
Light Gauge Steel Frame Prefabricated Bungalow
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

