All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ emergency housing shelter ] match 39 Products.
Prefab Modular House Mobile Field Hospital Shelter Emergency Housing For Disaster Area
| Color: | Customized |
|---|---|
| Material: | Sandwich Panel,Steel |
| Product Name: | Portable Emergency Shelter |
Modular Home Prefab Folding Container Houses 20FT 40FT For Affordable Emergency Shed
| Model: | FC-01 |
|---|---|
| Structure: | Galvanized Square Tube 40*40 |
| Chassis Purlin: | Galvanized RHS 40*40 |
Light Steel Frame Mobile House Prefab New Manufactured Homes For Granny Flat
| Subfloor System (if Any): | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Ext. Wall Cladding: | WPC Cladding |
| Interior Wall Finish: | Integrated Wall Panel |
Portable Field Hospital: White Light Gauge Steel Truss Shelter For Emergency Response
| Used: | Granny Flat |
|---|---|
| Color: | Customized,White |
| Use: | Office,House |
Hospital & Dormitory Modular Homes: Custom Well-Insulated Sandwich Panel Rooms
| Color: | Customized |
|---|---|
| Size: | Standard Or Customized |
| Material: | Sandwich Panel |
Cheap 20FT 40FT Prefab Foldable Flat Pack Modular Folding Container House As Emergency Shed
| Type: | Prefabricated Container House |
|---|---|
| Structure: | Galvanized Square Tube 40*40 |
| Chassis Purlin: | Galvanized RHS 40*40 |
Sandwich Panel Isolation Wards Mobile Field Hospital Customized Modlar Home
| Color: | Customized |
|---|---|
| Size: | Standard Or Customized |
| Material: | Sandwich Panel |
Australia Light Weight Light Steel Frame Homes , Quick Assemble Emergency Shelter
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Ceiling Material: | MGO Board/ Gypsum Board+others |
Light Gauge Steel Frame Prefab Houses Hawaii Holiday Cabins For Resort Hotel
| Frame Mterial: | Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | EPS Sandwich Panel |
| Insulation Material: | EPS Sandwich Panel |
Deployable Portable Emergency Shelter, Light Steel Foldable House Granny Flat
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |

