All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ contemporary prefab homes ] match 294 Products.
Prefabricated Prefabricated House Building Light Steel Prefab Home Beautiful Wooden Bunglalow
| Project Location: South Korea: | Wall Frame, Roof Truss |
|---|---|
| ExExterior Wallterior Wall: | Ext. Wall Cladding, Vapor Barrier, Basic Insulation |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Light Gauge Steel Single Family Home Luxury Modern Modular Home Kits
| Use: | Hotel,Office,House |
|---|---|
| Color: | Optional |
| Window: | PVC Sliding Window |
ICC-ES Certification Luxury Two-storey Modular Home Modern Mobile Prefab Light Stee kits
| Type: | Prefab Villa |
|---|---|
| Plumbing: | Water Supply Pipes, Ewage Pipes |
| Insulation: | High-performance Thermal Insulation |
Bali-Style Prefab Wooden Bungalow: Prefab Bungalow With Light Steel Frame
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
US/AS Light Gauge Steel Prefab House Kits Luxury Villa Single Family Home
| Main Material: | Light Steel Structure |
|---|---|
| Color: | Option |
| Wall Material: | ALC Panel/fibre Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
AS4600 Modern Prefab Modular Homes For Tiny House Ready To Ship
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Name: | Queensland |
| Size: | 2.35*8m |
Luxury Prefab Tiny Home Ready To Ship Steel Modular Home Boat Floating Hotel
| External Wall Material:: | Aluminum-magnesium-manganese Plate |
|---|---|
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
| Size: | 2.35*8m |
DEEPBLUE Prefab Wooden Bungalow With Light Steel Frame Construction Office Building
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
High-Quality USA Standard Prefab Trailer Houses | Movable Roots Tiny Homes On Wheels
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
Prefab Light Steel Frame Studio House Home Steel Frame House Kits To Build Granny Flat
| Steel Frame: | Roof Truss, Wall Frame |
|---|---|
| Interior Wall Panel (wet Area): | 9mm CFC Sheet/integrated Wall Panel |
| Flooring For Ground Floor (wet Area): | 1.5mm Vinyl Flooring/Ceramic Tile |

