All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ contemporary prefab homes ] match 294 Products.
Light Steel European Style Prefabricated Villa / Prefabricated Multi Storey Building Modular Home Kit
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Steel Modern Modular Homes Easy And Quick Installation House Granny Flat
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
AS/NZS Standard Prefabricated Light Steel Frame Modular Home Kits From China
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Two-Bedroom Creative Design | Prefabricated Light Steel Frame Single-Family Home
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Fast Construction Prefabricated Steel Structure Single Family Home Bungalow House
| Exterior Wall Cladding: | Culture Stone |
|---|---|
| Installation: | DIY Assembly Or Professional Installation Available |
| Durability: | Weather-resistant And Long-lasting |
Cold Formed Steel Structural Light Steel Frame Prefabricated Villa Modern Design Houses
| Type: | Prefab House Villa |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Mobile Modular Prefab Tiny House On Wheels With Full Furniture For Sale
| Name: | Queensland 2524t |
|---|---|
| Size: | 2350*8000mm |
| Type: | Tiny House On Wheels |
Australia Project Site Luxury Prefab Tiny House On Wheels With 10mm MDF Flooring
| Project Site: | Australia |
|---|---|
| Size: | 2.35*8m |
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
Australia Tiny House On Wheels Trailer Prefab Modular Home Steel Frame Kits
| Project Site: | Australia |
|---|---|
| Size: | 2.35*8m |
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
AS / US STANDARD Affordable Prefab Tiny House On Wheels With Bedroom Bathroom
| Size: | 2.35*8m |
|---|---|
| Include: | 1 Bedroom 1baht 1kitchen 1living |
| Name: | Queensland |

