All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ contemporary modular homes ] match 210 Products.
AS/US Tiny House On Wheels Prefabricated Houses Modular Home
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Light Steel Frame Prefab Villa & Modular Home Kits For Uruguay | Durable & Customizable
| Frame Material: | Light Steel Frame House |
|---|---|
| External Calding: | 50mm ALC Panel/ WPC Board |
| Insulation: | Glass Wool EPS |
Prefabricated Light Gauge Frame Houses Chico Cabin Hotel Unit Modular Homes And Prices
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Prefabricated Modular Home Wooden Design A Frame House Kits For Airbnb
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
American Standard Single-Family Home Prefab Luxury Light Steel Frame House Modular
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Cold Formed Steel Structural Light Steel Frame Prefabricated Villa Modern Design Houses
| Type: | Prefab House Villa |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Environment Friendly Bungalow Light Steel Building Homes Modular Prefab single family home
| Material: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Villa |
| Wall Materia: | Alc Panel/fibre Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
High Quality Prefab House Villa With Light Steel Frame Five Story Houses With AS/US
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | ALC Panel, Fiber Cement Board, Hebel Panel, EPS Cement Sandwich Panel |
| Insulation: | Glass Wool/rock Wool/EPS/XPS/PU Foam |
AS Light Steel Prefabricated House Apartment Built With USA Standard
| Name: | Prefabricated Houses |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
As/Nzs Standard Design Tiny Home Prefab A Frame Homes For Small House Kits
| Name: | Aurora |
|---|---|
| Model: | A 11 |
| SIZE: | 7010×9754mm |

