All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ bungalow modular homes ] match 354 Products.
AU Standard Luxury Modular Prefab Villa 3 Bedroom Villa Light Steel Frame House Kit
| Project Location: South Korea: | Wall Frame, Roof Truss |
|---|---|
| ExExterior Wallterior Wall: | Ext. Wall Cladding, Vapor Barrier, Basic Insulation |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Luxury Modular Prefab Villa – 3-Bedroom Light Steel Frame House Kit NS/AS Standard
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
|---|---|
| Underneath Of Ground Floor (If Any): | 15mm CFC Sheet |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Light Steel Frame Structure Prefab SOHO Dormitory Apartments | Custom Buildings For Sale
| Use: | Hotel,House,Office |
|---|---|
| Color: | Optional |
| Window: | Aluminum Window |
Australia Standard Design Prefab Tiny House For Work And Holiday
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| : | |
| : |
AS US Standard G550 Light Gauge Steel Frame Prefab Mobile House Granny Flat ADU Portable Home
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Ext. Wall Cladding: | Normal Vapor Barrier |
| Corner Line: | 50mm PVC Conic/gypsum Conic |
Prefabricated Rural Villa With Light Steel Frame , Quick Assemble Prefab Modular Housing
| Use: | House,Hotel,Office,Villa |
|---|---|
| Size: | Can Be Designed,Can Be Customized |
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
prefab steel house Labor light gauge steel frame Prefab Apartment Buildings
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
|---|---|
| Design: | Customer Design Avaliable |
| Color: | Almost Any Wooden Color |
Light Steel Frame Mobile House Prefab New Manufactured Homes For Granny Flat
| Subfloor System (if Any): | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Ext. Wall Cladding: | WPC Cladding |
| Interior Wall Finish: | Integrated Wall Panel |
Australian Standard Prefab Light Guage Steel Frame House 2nd Floor Apartment
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
|---|---|
| Roof Reinforcing Layer For Roof: | 15mm OSB Board |
| Roof Batten: | 35mm Batten |
AS/NZS Prefab Light Guage Steel Frame House Panelized System 2nd Floor Town House
| Design: | Modern Design |
|---|---|
| Door: | Australian Standard Alum. Sliding Door |
| Floor: | 2 Floors |

