All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Au / Nzs / USA Standard Prefabricated Building Modular Homes Prefab House Light Steel Structure
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefab Modular House Mobile Field Hospital Shelter Emergency Housing For Disaster Area
| Color: | Customized |
|---|---|
| Material: | Sandwich Panel,Steel |
| Product Name: | Portable Emergency Shelter |
Modern Modular Homes: Earthquake-Proof Prefab Steel Houses And Wind-Resistant Beach Villas
| Exterior Wall: | Fibre Cement Clading Board |
|---|---|
| Interior Wall: | 12mm Gypsum Board/12mm MGO Board |
| Roofing Tile: | Colorbond / Asphalt Shingle |
High-Quality Prefab Homes: Earthquake-Proof Steel Houses And Wind-Resistant Beach Villas
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Durable Prefab Homes For Sale: Earthquake-Proof Steel Houses And Wind-Resistant Beach Villas
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Earthquake-Proof Prefabricated Steel Houses: Wind-Resistant Prefab Beach Villas For Sale
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Clading: | 100or 50mm ALC Panel /wpc Board /fbe Cement |
| Insulation: | Glass Wool EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefab Garden Studio Light Steel Frame Modular Home Home For Airbnb
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
AS/NZS Prefab Garden Studios Featuring Light Steel Frame Modular Home For Airbnb
| Design: | Customer Design Avaliable |
|---|---|
| Exterior Wall Batten: | 22mm Batten |
| Exterior Wall Cladding: | 50mm ALC Panel/WPC |
Luxurious Modular Homes: Prefab Garden Studios Expansive Decks For Airbnb
| Basic Insulation: | Glass Wool R2.5 |
|---|---|
| Deck: | 1.5m |
| Exterior Wall Cladding: | 8mm James Hardie Siding |
Stylish Prefabricated Tiny Houses On Wheels: Modern Small House Designs With Trailer For Airbnb
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |

