All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ tiny prefab homes ] match 337 Products.
AS/NZS Certified Light Steel Prefab Tiny Home On Wheels | Mobile House With Side Box
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Exterior Wall: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
| Insulation: | No Need To Install |
Prefabricated Modular Home Prefab Wooden Bungalow With Light Steel Frame
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Roofing Tile: | 0.5mm Colorbond Roofing Sheet |
| Name: | Home Beach Bungalows |
Luxury Prefab Tiny Home Ready To Ship Steel Modular Home Boat Floating Hotel
| External Wall Material:: | Aluminum-magnesium-manganese Plate |
|---|---|
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
| Size: | 2.35*8m |
Light Steel Prefabricated Luxury Tiny House On Wheels And Micro Prefab cabins With Good Quality and Best Price
| Frame: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Heavy Steel Chassis Frame: | Heavy Steel Chassis Frame |
| Exterior Wall Batten: | Aluminum Composite Panel |
AS4600 Modern Prefab Modular Homes For Tiny House Ready To Ship
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Name: | Queensland |
| Size: | 2.35*8m |
NZ / AS Prefab Modular Tiny House Kit Luxury Prefab Tiny House On Wheels
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Name: | Queensland |
| Size: | 2.35*8m |
AS / US STANDARD Affordable Prefab Tiny House On Wheels With Bedroom Bathroom
| Size: | 2.35*8m |
|---|---|
| Include: | 1 Bedroom 1baht 1kitchen 1living |
| Name: | Queensland |
Affordable Prefab Houses For Budget Friendly Construction Tiny House On Wheels
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Name: | Queensland |
| Size: | 2.35*8m |
As/US Steel Frame Prefab Tiny House With Trailer On Wheels For Travel
| Ceiling: | 8 Mm Integrated Wall Panel |
|---|---|
| Frame Material: | Light Gauge Steel |
| Keyword: | Tiny Houses On Wheels |
Prefab Tiny House On Wheels With AS/US Light Steel Frame Modular Home
| Transportable: | Yes, Designed For Easy Transport |
|---|---|
| Main Material: | Light Steel Frame G550GD AZ150 0.75mm |
| Heatingcooling: | Mini-split HVAC System |

