All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ tiny prefab homes ] match 337 Products.
Tiny House With 2 Bedrooms And Patio Prefabricated Mobile Home Tiny Homes Ready To Ship
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
Australian Light Steel Framing Project Prefab Modular House Kit LGFS House Custom Design
| Structure: | S1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure AS1397 G550 Z275 0.95mm Steel Floor Joist AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss Roof Reinforcing Layer For Roof 15mm OSB Board Vapor Barrier For Roof Normal Vapor Barrier Water‐Proof Layer For Roof Asphalt Water |
|---|---|
| Vapor Barrier For Roof: | Normal Vapor Barrier |
| Roofing Tile: | 0.5mm Colorbond Roofing Sheet |
Modern Design Prefabricated Modular Home Kit Tiny House On Wheels With 2 Bedrooms
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Supply Ability: | 1000houses/year |
EU/AU/USA Standard Prefabricated Modular Home Tiny Home On Wheels With Three Bedrooms In A Backyard
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Pre Built Tiny Homes On Wheels With Trailer For Airbnb
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
|---|---|
| Width: | 2.35m |
| Area: | 27.58sqm |
AS Modular Home Tiny Houses On Wheels With Light Gauge Steel Frame
| Main Structure: | Vinyl Flooring |
|---|---|
| Roofing Tile: | 0.5mm Colorbond Sheet |
| Bed Room: | 3 |
Australia Standard Mobile Home Prefabricated Tiny House On Wheels Trailer For Living
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
USA / NZ / AU Standard New Fancy Modular Home Tiny House On Trailer With Ligth Steel Frame
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Australia Standard Mobile Home Prefabricated Tiny House On Wheels Trailer For Living
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
|---|---|
| Size: | 2.35*8m |
| Area: | 18.8sqm |
Mini Travel Trailer Homes Tiny Houses On Wheels With Bedroom Bathroom
| Used For: | Hotel/Garden House |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |

