All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel framed house ] match 1206 Products.
Prefab Luxury Light Gauge Tiny House On Wheels Australia American Standard
| Structure: | Light Guage Steel |
|---|---|
| Exretior Wall: | WPC Board |
| Interior Wall: | PVC Board |
Prefab Garden Studio Light Steel Space A Frame Tiny Homes Design
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Vapor Barrier: | Normal Vapor Barrier |
| Corner Line: | 50mm PVC Conic/gypsum Conic |
Prefabricated Cabins The Little Log House Company With Light Steel Framing Beautiful Wooden House Resort Bunglalow
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modular Prefabricated Light Gauge Steel Structure Tiny House On Wheels With Trailer For Airbnb
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
|---|---|
| Ceiling Panel: | 10mm Integrated Wall Panel |
| Axleandwheel: | All Axles Areequipped With Electricbrakes. |
EU/AU/USA Standard Light Steel Framing Prefab Homes Motorhome On Wheels With 3 Bedrooms
| Weight: | 3.5T |
|---|---|
| Bath: | Toilet,Shower |
| Cladding: | Insulated Panel |
Prefabricated House US Standard Cheap Double Storey Tiny House On Wheels
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
|---|---|
| Ceiling Panel: | 10mm Integrated Wall Panel |
| Axleandwheel: | All Axles Areequipped With Electricbrakes. |
AS / US STANDARD Affordable Prefab Tiny House On Wheels With Bedroom Bathroom
| Size: | 2.35*8m |
|---|---|
| Include: | 1 Bedroom 1baht 1kitchen 1living |
| Name: | Queensland |
AS / US Prefabricated House Container Modern Design Tiny House Built On Trailer
| Size: | 2.35*8m |
|---|---|
| Include: | 1 Bedroom 1baht 1kitchen 1living |
| Name: | Queensland |
EN-1090 Beach Retreat Tiny House On Wheels With Bedroom Bathroom Outdoor Camping
| Size: | 2.35*8m |
|---|---|
| Include: | 1 Bedroom 1baht 1kitchen 1living |
| Name: | Queensland |
AS / USA Standard Prefabricated Tiny House On Wheels Modular Home
| Size: | 2.35*8m |
|---|---|
| Include: | 1 Bedroom 1baht 1kitchen 1living |
| Name: | Queensland |

