All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel framed house ] match 1206 Products.
Hurricane-Resistant Light Steel Frame Prefabricated Homes | Fast Assemble Folding House Kits
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | Colorbond Cladding/100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
European Classic Villa Light Gauge Steel Truss Prefabricated House Villas 5 Bedroom
| Door: | Steel Security Door |
|---|---|
| Window: | Aluminum Alloy Window |
| Color: | White |
Two Floors Of The Light Steel Prefab Modern Homes Prefabricated Light Steel Structure Houses
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Water‐Proof Layer For Roof: | Asphalt Water‐Proof Layer With Alu. Coil |
| Exterior Wall Batten: | 22mm Batten |
Light Steel Frame Prefabricated Manufactured Homes Garden Studio Modern Design Tiny Houses
| Roofing Tile: | Stone Coated Steel Roofing Tile |
|---|---|
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.95mm Steel Floor Joist |
| Fascia Board: | Steel Fascia Board |
Modular Home Prefab Folding Container Houses 20FT 40FT For Affordable Emergency Shed
| Model: | FC-01 |
|---|---|
| Structure: | Galvanized Square Tube 40*40 |
| Chassis Purlin: | Galvanized RHS 40*40 |
High-Quality USA Standard Prefab Trailer Houses | Movable Roots Tiny Homes On Wheels
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
US/AS Prefabricated Tiny House On Wheels | All-In-One Kitchen & Bathroom Mobile Home
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
Prefabricated Modular Tiny House Expandable Cabin With Interior Decoration For Airbnb Motorhome
| Windows: | Double-glazed, Energy-efficient Windows |
|---|---|
| Productname: | Prefabricated Tiny House |
| Learn More: | Contact Us |
Light Gauge Steel Frame Prefabricated Apartment Building Fast Construction Houses for Rental
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/fibre Cement |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Steel Roof Truss Prefab Bench Hotel / Island Resort Beach Overwater Bungalow
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

