All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel frame houses ] match 1197 Products.
Wonderful Decorate Holiday Style Homes , Prefabricated Integrated Homes Steel Bearers And Joists
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Modern Design Prefabricated Modular Home Kit Tiny House On Wheels With Three Bedrooms
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Fast Delivery Mini Caravan Travel Camper Camping Tiny House On Wheels
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
Modern Mobile House Prefab Tiny House On Wheels With Trailer Custom House With New Design
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | WPC Board, Metal PU Sandwich Panel |
| Roof: | Colorbond Roofing Sheet |
Prefab Garden Studio Dome Home Green Dome Geo Dome Affordable Dome For Sale
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
|---|---|
| Design: | Customer Design Avaliable |
| Color: | Almost Any Wooden Color |
Affordable Prefab Custom Home Light Steel Kits Sandwich Panel Vintage Luxury Double Cost-effective Prefab Villa
| Use: | Single Family Home |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel,Various Of Choice |
| Product Name: | Prefab Villa,prefab Steel House,villa Houses Luxury |
As/Nzs Standard Design Tiny Home Prefab A Frame Homes For Small House Kits
| Name: | Aurora |
|---|---|
| Model: | A 11 |
| SIZE: | 7010×9754mm |
Town House Prefabricated Villas/Prefab Two Family Houses Green Prefab Homes
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Steel Structure Wooden Decorate Houses , Prefabricated Bungalow Homes Kits
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Ready-Made Prefab House | 4 Bedroom Modular Homes | Portable And Easy Installation
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Insulation Material: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |

