All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel frame houses ] match 1197 Products.
Australia Standard Light Steel Structure Granny Flat Little Cabin Fast Build Stable House
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Gauge Steel Structure Prefabricated Double Prefab Home Kits modular home
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.95mm Steel Floor Joist |
|---|---|
| Vapor Barrier For Roof: | Normal Vapor Barrier |
| Exterior Wall Reinforcing Layer: | 15mm OSB Board |
AS / NZS / USA Prefabricated Luxury Villas Durable Efficient Homes Light Steel Frame Hosue
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Modular Wooden Prefabricate House Kit Home Luxury Villa
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
AS/NZ Standard Prefabricated Light Steel Tiny House On Wheels With Trailer Wholesale
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall: | Integrated Wall Panel |
AS / NZS Light Steel Prefabricated Home
| Project Address: | New Zealand |
|---|---|
| Color: | White |
| Frame Material: | Light Gauge Steel |
Prefabricated Light Steel Structure Tiny House On Wheels | Mobile Homes For Sale
| Kitchen: | Cabinet, Sink, Faucet, |
|---|---|
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
| Type: | Tiny House On Wheels |
Modular Home Prefab House Light Steel Construction Apartment Buildings With Australia Stander
| Type: | 6tets Townhouse In Australia |
|---|---|
| External Wall: | 22mm Batten |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Eco Friendly Quick Assemble Modern Luxury Prefab House Villa Light Steel Frame
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Prefab Luxury Villa Factory Built Prefab House Modular Homes Steel House
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |

