All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel frame houses ] match 1197 Products.
Australia Tiny House On Wheels Trailer Prefab Modular Home Steel Frame Kits
| Project Site: | Australia |
|---|---|
| Size: | 2.35*8m |
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
Austraila Standard Prefabricated House Luxury Villa Light Gauge Steel Framing
| Project Location: | Australia |
|---|---|
| Supply: | Light Steel Manufacturing And Assembly Delivery |
| DEEPBLUE SMARTHOSUE:: | Supplier |
Prefabricated House Luxury Villa Light Gauge Steel Framing Secifications With Australia Stanard
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Bedroom: | 3 Bedroom |
| Stye: | Morden |
AS/US Prefabricated Light Steel Frame Modular Home China Low-Cost Metal Modular Building
| Floor: | XPS/OSB/Wood/Gypsum Board,pvc Floor |
|---|---|
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel |
| Transportmethod: | Flat-pack Containers |
ICC EN-1090 Light Frame Prefab Steel Mobile House Villa Kits Wooden Bungalows
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Basic Insulation: | Glass Wool R2.5 |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
EU Prefabricated house Light Steel Framing 2-Storey Villa House For Living
| Name: | Gulf House |
|---|---|
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Structure |
| Roofing Tile: | Asphalt Roofing Shingle Tile, Stone Coated Steel Roofing Tile |
Prefab Trailer House 2350*8000mm Steel Frame Mobile Tiny House On Wheels
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Name: | 2501t Queensland |
| Size: | 2350*8000mm |
ISO 9001 Modern European Style Luxury Villa with Steel Frame modular home Kits
| Bedroom: | 2 Bedroom |
|---|---|
| Use: | Hotel,Villa, House, Office |
| Design Style: | Modern |
Austraila Standard Prefabricated Light Steel Frame Modular Home China Panelized System
| Design: | Modern |
|---|---|
| Roofing: | Steel Roofing/asphalt,truss,glass Wool |
| Durability: | Designed To Withstand Earthquakes And Strong Winds |
Overwater Bungalow Hotel Modular Home : Prefab Light Steel Frame House Kits
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-45days |
| Payment Terms: | T/T,L/C,D/P,OA |

